Своя міні-електростанція
Домашні автономні міні-електростанції, які працюють на бензині та дизельному паливі, дають можливість подавати електричну енергію в приміщення автономно, без центральної електромережі, тому останнім часом їх все частіше використовують у заміських будинках і на дачах. Автономні міні-електростанції не займають багато простору, при цьому в деяких моделях електростанцій є система автоматичного запуску з можливістю перемикання споживача на електростанцію. При цьому приблизно через 20-50 секунд після припинення подачі електроенергії від центральної електромережі всі включені побутові електроприлади знову активуються домашньої станцією, а при відновленні централізованого електроживлення міні-електростанція автоматично вимкнутися з невеликою перервою подачі напруги на 2-5 сек.
читайте на головному сайті Мотоблок Kipor KDT610CA
Міні-електростанція, яка використовується в домашніх умовах має в собі двигуна внутрішнього згоряння. Даний двигун приводить в дію генератор, який виробляє електроенергію напругою 220 — 230 Ст. Найбільш поширеними вважаються генератори, так звані синхронні, або ті ж генератори можуть бути асинхронними. Деякі моделі таких електростанцій містять у собі трифазна напруга десь від 380 до400 Ст., а також напруга постійна, що дорівнює 12 В, це дозволяє проводити заряджання акумуляторної батареї автомобіля. Електростанції з карбюраторним двигуном працюють на бензині, а з дизельним двигуном — на дизельному паливі. Найбільш простий із застосовуваних двигунів — одноциліндровий двотактний з повітряним охолодженням, а найбільш складний — чотиритактний дизельний дванадцятициліндровий з водяним охолодженням.
Портативні електростанції можуть розрізнятися за робочими параметрами, в які входить — потужність, економічність, компактність розмірів, а також спосіб управління. Важливо зауважити, що бензинові портативні електростанції володіють потужністю, яка коливається — 0.35 до 11 кіловат, а дизельні — починаючи від 2.5 кіловат і більше.
Немаловажным параметром является ресурс безотказной работы до первого капитального ремонта мини-электростанции, который измеряется в моточасах. Согласно данной характеристике портативные электростанции делятся на 3 группы: сезонные — с ресурсом 500 — 1000 моточасов, электростанции для питания электробытовых приборов или электрического инструмента — ресурсом 1500 — 2500 моточасов и длительного использования — ресурсом 3000 моточасов и больше. Стоимость мини-электростанции, зависит от ресурса ее работы.
Третьим немаловажным параметром мини-электростанций является расход топлива, определяемый в литрах расходуемого топлива за 1 час безостановочной работы двигателя внутреннего сгорания, или сокращенно — л/час. Располагая соответствующими данными, можно рассчитать экономичность портативной электростанции, которую обычно оценивают стоимостью в соответствующих денежных единицах 1 часа работы станции. При водяному охолодженні міні-електростанція може експлуатуватися, без перерви, досить тривалий час, а при повітряному — необхідні періодичні короткочасні зупинки, після витрачання цілого бака палива.