Установка міні-електростанції
Для коректної установки домашньої електростанції необхідно дотримуватися деяких порад і рекомендацій.
Провід заземлення рами електростанції необхідно приєднувати до клеми «земля» щитка управління станцією, а нульовий провід генератора потрібно під'єднати до клеми «N».
Для інсталяції та введення в експлуатацію електростанції рекомендується вдатися до послуг спеціаліста. Ті, хто мають досвід обслуговування автомобіля або мотоцикла, зазвичай за допомогою доданого до паспорту станції описи намагаються встановити міні-електростанцію своїми силами. У цій статті приводиться послідовність монтажу домашньої електричної станції.
Електростанцію необхідно встановлювати на рівній поверхні, в приміщенні, захищеному від вологи, яке розташоване далеко від легкозаймистих речовин і володіє інтенсивним повітрообміном. Для стаціонарної установки в будинку слід сконструювати металеву раму, щоб підняти електростанцію на півметра над підлогою, для зручності її технічного обслуговування. Несучу раму потрібно заземлити, але «нульовий провід» електрогенератора заземлювати не можна. Рекомендується передбачити відведення вихлопних газів двигуна, при цьому довжина труби не повинна перевищувати трьох метрів. Не слід захоплюватися додатковими глушниками. У приміщенні, де експлуатується міні-електростанція необхідно бути гранично уважним: не можна палити, проливати паливо, масло та інші горючі рідини.
Перед введенням в експлуатацію електростанції, необхідно вимкнути кнопку автозапуску, потім централізовану електричну мережу, щоб не пошкодити електрогенератор, всі споживачі електроенергії, і тільки тоді можна включати електростанцію. Зазвичай, правила обслуговування домашньої електростанції даються в описі, що додається до паспорта станції. У паспорті перераховані все необхідне, щоб підтримувати працездатності електростанції в межах ресурсу.
Далее приводятся некоторые практические советы для правильной эксплуатации мини-электростанции. В паспорте электростанции дается значение расхода используемого топлива при загрузке на 50% номинальной ее мощности, следовательно, при более высокой загрузке станции расход топлива увеличится, причем непропорционально росту потребляемой мощности. В случае необходимости стабилизации выходного напряжения (например, при пользовании компьютером), особенно в моменты подключения или отключения мини-электростанции, рекомендуется использовать бытовой стабилизатор напряжения. Якщо у наявній моделі електростанції немає автозапуску, її можна модернізувати — необхідно придбати і підключити спеціальний пульт, але за умови, що у конструкції використаний не механічний, а електричний стартер. Слід врахувати цю особливість при купівлі домашньої електростанції.