Застосування електродвигунів і їх виробництво
Дивно думати, що ще у вісімнадцятому столітті електромотори існували тільки в теорії. Мануфактури, заводи цього часу використовували тільки ручна праця. У наш час без електродвигуна неможлива робота будь-якого виробництва.
Сучасний електромотор складається з двох частин — ротора, пов'язаного з механізмом, який приводиться в рух, і статора, на якому розташована обмотка збудження.
Всі електродвигуни можна розділити на дві групи: постійного і змінного струму.
Електромотори першої групи дозволяють плавно регулювати частоту обертання в широкому діапазоні, тому вони незамінні для приводу транспортних і підйомних засобів в кранових, екскаваторних двигунах.
Електродвигуни змінного струму відрізняються простотою пристрою, доступною ціною і невибагливістю в експлуатації. Основний недолік таких електродвигунів — неможливість плавно регулювати частоту обертання.
Залежно від ставлення до частоти електричної мережі розрізняють синхронні (постійне) і асинхронні (непостійне) електродвигуни змінного струму. Синхронні електродвигуни використовуються в таких установках, як повітроводи, гідравлічні насоси і т. д. Асинхронні електродвигуни можуть застосовуватися як у побутовій техніці (асинхронні двигуни малої потужності), так і у виробництві (вантажні лебідки, кранові установки загальнопромислового значення тощо ). За ступенем захисту розрізняють бризгозащітное виконання (захист від потрапляння крапель під кутом 600) і закрите (захист від попадання твердих тіл діаметром до 1 мм і бризок води під будь-яким кутом).
Найпоширенішими електромоторами були і залишаються трифазні — вони застосовуються у всіх галузях народного господарства (автоматика, телемеханіка і т. д. ).
Кількість заводів виробників електродвигунів безпосередньо залежить від постійно зростаючого попиту на електромотори. Тільки в Росії налічується 73 заводу з виробництва електродвигунів.
Здається, що з такою кількістю виробників і продавців електромоторів, купити необхідну техніку зовсім не складно. Але адже саме від надійності електродвигуна залежить все виробництво — зупинка його відразу призводить до простою та великим фінансовим втратам. Тому купувати електромотор треба тільки у надійного продавця. Найзручніший варіант — це придбання у офіційного дилера, який зазвичай здійснює продаж електродвигунів за оптовою ціною. Такі дилери, як правило, гарантують якість виробника і забезпечують післяпродажний ремонт електродвигуна, перемотування протягом зазначеного часу (зазвичай від одного до трьох років).
Також електромотор можна придбати у приватних осіб, наприклад, подавши в газету оголошення «куплю електродвигун». Але, природно, в цьому випадку якість товару не гарантується, а ремонт здійснюється за рахунок покупця.
Таким чином, у двадцять першому столітті електромотори міцно увійшли в наше життя. І саме від якості та надійності електродвигуна залежить все виробництво. Поломка цього «трудяги» призводить до зупинки всіх інших процесів у системі.
Пральна машина або складське обладнання — їх робота неможлива без справного електромотора. Так що, дуже важливо не тільки придбати електродвигун у надійного постачальника, але і дотримувати вказані умови експлуатації (наприклад, для тропічного і північного клімату потрібні спеціальні двигуни з вбудованим температурним захистом) і проводити регулярні огляди зі своєчасним ремонтом.