Чим відрізняються мотоблоки від культиваторів?
Чим відрізняються мотоблоки від культиваторів?
Якщо при консультації в одному з магазинів, спеціаліст повідомить вам про те, що мотоблок – це той же культиватор, тільки з більш потужним мотором, то краще нічого не купувати у місці, де працюють такі люди. Звичайно, нерідко в нашій країні потужні культиватори називають мотоблоками, але якщо розібратися, то це цілком різна техніка.
Конструктивні відмінності
З першого погляду може здатися, що мотоблоки та культиватори мають однакову конструкцію. Хіба, що мотоблок має більш значними розмірами і виглядає серйозніше. Однак деякі топові варіанти культиваторів не поступаються за масою і габаритними розмірами повноцінним мотоблоків. Але в чому ж полягають відмінності у цьому обладнанні? І якщо розібратися, то тут все досить просто:
- мотокультиватори використовуються з метою розпушування верхніх шарів ґрунту. А їх переміщення вперед здійснюється за рахунок обертання фрези. При використанні спеціального навісного обладнання можна виконувати підгортання ґрунту, викопування коренеплодів і обробку міжрядь;
- мотоблок – повноцінний самохідний агрегат. За рахунок приводу мотоблок може переміщатися вперед або назад. А всі інші можливості повністю залежать від того, яке тут використовується навісне обладнання. Таким чином, мотоблоки можуть використовуватися не тільки з метою обробки земельних ділянок, але ще й для виконання ряду інших робіт: прибирання снігу в зимовий період, догляд за газоном, посів зерна, транспортування врожаю, збір картоплі і так далі.
Виходячи з всієї вищезазначеної інформації, стає зрозуміло, що мотоблоки являють собою більш складні пристрої. І якщо розібратися, то вони мають функціоналом невеликого тракторця. Деякі агрегати можуть виглядати набагато менше, ніж культиватори, але при цьому вони називаються мотоблоками, оскільки в їх конструкції передбачені колеса і інші пристрої. За рахунок наявності коліс з використанням мотоблоків можна швидко здавати назад. А якщо в агрегаті передбачена можливість блокування коліс, то розворот на 180 градусів можна виконати лише за кілька секунд, що істотно прискорює процес обробки.
У мотоблоки найчастіше встановлюються двигуни внутрішнього згоряння. А ось в модельному ряді культиваторів зустрічаються і електричні агрегати. Найлегшими є пристрої з бензиновим мотором. В деяких дорогих культиваторах може використовуватися вал відбору потужності. Завдяки цьому елементу істотно розширюється функціонал. Далі ми порівняємо деякі характеристики такого обладнання, щоб кожен покупець зміг зробити правильний вибір.
Продуктивність
Потужність. Високою потужністю двигуна, як правило, мають мотоблоки. І відповідно швидкість обробки ділянки з їх використанням буде набагато вище. Багато вважають, що купувати мотоблоки потрібно тільки тим, у кого велика ділянка. Але якщо уважно вивчити модельний ряд кожного виробника, то виявляється, що мотоблоки та культиватори можуть істотно відрізнятися між собою по потужності. Культиватори в середньому мають потужність в діапазоні від 1 до 6 л. с. Потужність мотоблоків знаходиться в діапазоні від 6 до 13 л. с. Як вже згадувалося вище, у продажу можна знайти і електричні моделі культиваторів в залежності від моделі їх потужність може доходити до 2,5 кВт. Саме тому за показниками потужності культиватори та мотоблоки непорівнянні.
Розміри ділянки. Вибір відповідного агрегату слід робити ще й з урахуванням розмірів ділянки. Культиватори краще підходять для ділянок, розмір яких складає до 20 соток. Таким чином, більшою мірою культиватор краще купувати дачникам і власникам заміських особняків.
Глибина і ширина обробки. Якщо говорити про мотокультиватори, то ширина, з якою вони можуть обробляти грунт, становить від 15 до 90 сантиметрів. В деяких моделях передбачена можливість зміни ширини обробки. Що стосується глибини, на яку можуть занурюватися фрези, то вона залежить в першу чергу від ваги агрегату.
Швидкість пересування. Мотоблоки оснащуються колесами, в результаті чого швидкість їх переміщення набагато вище. Деякі моделі можуть експлуатуватися в якості транспортних засобів і оснащуватися КПП. Переміщення мотокультиваторів здійснюється за рахунок обороту фрез, передбачених в його конструкції. І відповідно через це швидкість переміщення невелика.
Управління
В плані управління мотоблоки є більш складними. Легкість управління культиваторами досягається за рахунок компактних розмірів. А якщо говорити про мотокультиватори початкового цінового сегмента, то завдяки невеликим габаритам їх можна легко помістити в багажник будь-якого легкового автомобіля.
Полегшити управління агрегатом дозволяють наступні елементи:
- електричний стартер. Якщо в моделі передбачений електричний стартер, то за допомогою такого пристрою ви зможете дуже швидко запустити агрегат простим поворотом ключа в замку запалювання;
- блокування диференціала. Суть цієї функції полягає в тому, що відбувається блокування одного колеса, а другий при цьому продовжує обертатися. В результаті чого агрегат можна легко повернути навколо своєї осі.
Навісне обладнання
Часто можливість експлуатації зі спеціальним навісним обладнанням передбачена тільки в досить дорогих культиваторах. Таким чином, дешеві моделі оснащуються черв'ячним редуктором, який використовується тільки для розпушування грунту. Але в більш дорогих моделях передбачена можливість використання спільно з навісним обладнанням. Але якщо в мотокультиваторі передбачена можливість використання навісного обладнання, то вони вимагатимуть застосування грунтозацепов. За рахунок цього можна збільшити ступінь тиск на грунт.
Але в плані роботи з навісним устаткуванням більш досконалими є мотоблоки. В той же час вони можуть використовуватися спільно з «активним» навісним обладнанням. Завдяки цьому за допомогою таких агрегатів можуть виконуватися такі роботи:
- Чистка снігу;
- Посів зерна;
- Полив городу;
- Догляд за газоном;
- Транспортування вантажів.
Економічність
Як вже стало зрозуміло з перерахованої вище інформації, мотоблоки – найбільш універсальні агрегати. Але для їх обслуговування потрібно витрачати набагато більше коштів. Тому у фінансовому плані культиватори вважаються більш вигідними у використанні. Ще варто відзначити, що мотоблоки споживають дуже багато палива.
Вартість
У конструктивному плані культиватори є більш простими. А їх виробництво обходиться дешевше за рахунок використання меншої кількості комплектуючих та двигуна малої потужності. Що стосується мотоблоків, то вони мають значно більшу вартість.
Надійність
Відгуки про надійність таких агрегатів можуть істотно відрізнятися. І відповідно цей момент є відносним. Адже все залежить не тільки від вибраного типу техніки, але ще і від виробника, інтенсивності використання і так далі. У будь-якому випадку ресурс двигунів в дешевих мотоблоки та культиватори в кілька разів менше, ніж у більш дорогих аналогах. Якщо вам нуден надійний мотоблок, то зверніть увагу на агрегати з дизельними двигунами. А якщо у мотоблоки передбачено водяне охолодження, то в такому разі його ресурс істотно зростає.
Що краще придбати?
Знаючи про основні відмінності такої техніки, ви зможете зрозуміти, який агрегат краще вибирати для придбання. Але вибір на користь мотоблока або культиватора слід робити виходячи з того, як саме ви збираєтеся використовувати таку техніку. Також вкрай важливо вибирати ті варіанти, які будуть мати широкий функціонал, за рахунок якого ці пристрої є більш універсальними.
Культиватори Ви зможете знайти в цій папці - https://elektromotor.com.ua/g43759252-selskohozyajstvennaya-tehnika
Рекомендації по вибору
Якщо ви так і не можете визначитися з тим, що краще вибрати, то зверніть увагу на наступні поради:
- Якщо у вашому розпорядженні є невелика ділянка розміром до трьох соток, то в цьому випадку вибирайте електричні культиватори. Вони компактні, довговічні і прості у використанні. Для такої ділянки електричного пристрою вистачить з головою. Також вони підходять для проведення робіт у теплицях, оскільки в процесі роботи не виділяють вихлопів;
- Якщо ви маєте ділянка площею 8 соток, і він знаходиться далеко від вашого будинку, то краще купити бензиновий культиватор;
- Для ділянок розміром від 10 до 20 соток можна купувати потужні культиватори або мотоблоки. І в цьому випадку слід орієнтуватися на свої фінансові можливості;
- Якщо розмір ділянки становить більше 20 соток, то в цьому випадку однозначно варто купувати хороший мотоблок.