Як вибрати аератор для трави?
Як вибрати аератор?
Догляд за газоном – це один з пунктів довгого списку справ на весну. Вид зеленого полотна неабияк псують прокинулися від сну бур'яни. Крім того газонна трава потребує дренажу грунту для зміцнення кореневої системи. Ну і без планового «причісування» зеленої «шевелюри» також не обійдеться. Всі ці маніпуляції можна вирішити одним махом, скориставшись диво-технікою під назвою «Аераторів». Цей сільськогосподарський агрегат виконає функції віялових і зубчастих грабель. У лічені хвилини газон буде очищений від старої трави, мохів і бур'янів, а верхній шар грунту акуратно розпушений для безперешкодного доступу кисню і вологи до кореневої системи.
Ущільнений ґрунт – причина чахлим трави
Аератор для газону життєво необхідний. В першу чергу для того, щоб грунт не ущільнювалася. Без регулярного розпушування спостерігаються залисини на газоні, трава в'яне, коневая система поглиблюється, тому рослина виснажується. Зовсім інший вигляд має газон з м'яким ґрунтом. Надходять всі необхідні умови для розвитку і зміцнення кореневої системи, що в результаті дає густу і соковиту поросль.
Види аераторів за формою зубців
Сільськогосподарська техніка цього виду представлена на ринку двома видами, залежно від форми зубців.
Перший – з зубцями-спицями. Завдяки пустотілості, зубці роблять мініатюрні щілини у ґрунті, шляхом вилучення міні-порцій грунту. Таким чином, відбувається максимально бережна обробка покриву, при якому земля не зміщується.
Другий забезпечений зубцями-ножами. Його друга назва – скарифікатор. Під впливом цих ножів пологої форми проводиться дренаж шляхом зігнання грунту. Цей вид аератора добре справляється із завданням ліквідації зайвої рослинності.
Третій – це універсальний варіант, гібрид. Аератор зі змінними зубцями.
Якщо стоїть питання, який саме аератор вибрати, необхідно в першу чергу подивитися на стан газону. Якщо це запущений варіант з дуже щільним грунтом – найкращим варіантом буде скарифікатор. Зубці-спиці – техніка для доглянутих і свіжих газонів, щоб регулярно доглядати за зеленим полотном і тримати його постійно в ідеальному стані.
Види аераторів за типом двигуна (будь-які моделі тут )
Механічні аератори вимагають фізичних зусиль, тому більше підійдуть для догляду за газоном невеликій площі – до 6 соток. Найпоширеніший варіант механічного - ручний. Рідше зустрічається ножний, у вигляді сандалій універсального розміру з шипами на підошві 5-6 див. Ручної зручніше, маневреннее, але вертикальне входження зубців у ґрунт, на відміну від ножного, не забезпечує. До ножному необхідно пристосуєтеся, виробити тактику ходьби, піднімаючи і опускаючи ногу в грунт суворо вертикально.
Аератори на електричних двигунах – ідеальний варіант для тих же газонів невеликих площ. З таким пристроєм фізичні навантаження в процесі догляду мінімізуються. Плюси моделі з електродвигуном – безшумність, екологічність (відсутність викидів в атмосферу). З мінусів – обмежена мобільність, залежність від довжини мережевого шнура. Цей мінус виключають акумуляторні моделі.
Бензинові аератори за ціною найдорожчі. Їх вартість повністю виправдовує себе. Це потужні та повністю мобільні моделі, з допомогою яких легко, швидко і якісно обробляються площі більше 6 соток. Варіанти з чотиритактними двигунами забезпечують економію палива, не створюють дискомфорту у користувача щодо шуму в роботі.
Необхідна глибина аерації
Досить важлива технологічна умова. Для повноцінного постачання киснем коренів рослини необхідна глибина проколу мінімум 10 див. Якщо зубці аератора не в змозі забезпечити такий дренаж – догляд вважається неповноцінним. У підсумку погана якість негативно позначиться на стані самого газону і витрачені зусилля і кошти не будуть виправдані.
Раціональне придбання – це аератор з функцією скарифікатора, у якого є можливість регулювати довжину зубців. Провідні виробники садової техніки забезпечили свої моделі можливістю зручного регулювання на три і більше рівня.
Переваги дорогих моделі скарификаторов:
· гарантовано якісний догляд за газоном, при якому рослина отримує по максимуму вологу, повітря та поживні речовини;
· комфорт і зручність в процесі експлуатації.
Тонкощі вибору
Існують деякі моменти, які відносяться до важливих дрібниць при виборі аератора \ скарифікатора:
1. Ширина зубчастої системи. Ця характеристика безпосередньо впливає на ширину захвату обробки газону, від чого у свою чергу залежить швидкість виконаної роботи.
2. Матеріал корпусу. Є варіанти пластикового і сталевого корпусу. Від матеріалу залежить вага агрегату і міцність корпусу.
3. Наявність травозбірника. Краще коли комплектація має таку складову. У такому разі грудки землі і трава не будуть розлітатися в різні сторони. Травозбірник має різний обсяг. Чим більша ділянка, тим більша повинна бути місткість.
Відео
Подивіться відео огляд від нашої компанії
Аератори видаляють непотрібну рослинність, одночасно розпушуючи ґрунт за допомогою зубців. Як відомо, ущільнення грунту негативно позначається на стані газону. Рослини страждають від нестачі кисню і вологи, що призводить до їх млявості. Від цього безпосередньо страждає загальний вигляд зеленого полотна. Спостерігаються лисини, жовтуваті зони.
Топові моделі на 2021 рік