Як вибрати контактну зварку для автосервісу? Найпопулярніші споттери на ринку України на 2021 рік
Як вибрати контактну зварку для автосервісу?
Ремонт і рихтування кузова автомобіля можна прирівняти до ювелірної роботи. Виконувати такі дії, можуть лише спеціалізовані СТО і кваліфіковані працівники. Щоб якісно виконати такі роботи, необхідно забезпечити мінімальний вплив на сталь кузова, вберегти лакофарбове покриття і використовувати мінімальну кількість шпаклівки. Для цього найкраще підійде споттер для рихтування. Це досить новий і сучасний метод, який користується великою популярністю. З його допомогою можна значно полегшити роботу під час рихтування кузова і заміни деталей. Результат його роботи з його допомогою, добре оцінять не тільки власники СТО і працівники, але і їх клієнти. Але на ринку України представлено велику різноманітність, серед якого необхідно вибрати правильний варіант.
У даній статті ми допоможемо вам розібратися в різних видах стоперів, які критерії потрібно врахувати і як вдало підібрати відповідний прилад.
Принцип роботи споттера
Споттер – це спеціальний інструмент, який використовується для точкової контактної сварки кузова. Принцип його роботи досить простий і зрозумілий, якщо в ньому добре розібратися. Контакт з деталлю відбувається завдяки електричному опору, в момент замикання ланцюга, при пропущенні струму, відбувається сильне нагрівання, завдяки чому відбувається приварювання електрода м'якої сталі до деталей, які необхідно відремонтувати. Після чого усунення вм'ятини відбувається з допомогою оборотного молотка. Після виконання всіх робіт, електрод акуратно відламується. При необхідності можна повторити кілька разів. Цей спосіб називається контактним зварюванням.
Що прибрати опуклість на кузові, її верхню точку сильно нагрівають за допомогою спеціального електрода. Периметр кузова навколо припухлості залишається холодним, завдяки різниці в температурі опуклість осідає. Таким чином, на кузові можна позбавитися від різних дефектів, а лакофарбове покриття залишиться в заводському вигляді.
Для виконання всіх цих робіт потрібно вірно підібрати витратні електроди. Правильний електрод повинен злегка кріпиться до кузова, але в той же час не має відлітати при ударах зворотного молотка.
Найпопулярніші споттери на ринку України на 2021 рік
Види контактних зварок для автосервісу
На ринку представлена велика кількість контактних зварок від різних виробників, але проаналізувавши їх характеристики і функції можна поділити на такі види:
· Інверторні - працюють завдяки інверторної платі, яка виступає в якості перетворювача. Даний вид споттера самостійно контролює тривалість імпульсу, крім цього може отримувати енергію від будь-якого виду напруги. З його допомогою можна виконувати велику кількість різноманітних робіт. Ще однією перевагою у порівнянні з іншими видами контактних зварок, є його компактність і зручність під час транспортування.
· Трансформаторні – використовується для проведення простих робіт. Перевагою даного типу зварювання, є можливість роботи від електромережі змінного струму. Значним недоліком цього виду можна відзначити його нездатність працювати з оцинкованими поверхнями.
· Споттери по сталі – призначення тільки для рихтування кузова зі сталі.
· Споттери по алюмінію – з-за того, що алюміній має особливі властивості, для ремонту деталей з даного матеріалу необхідна спеціалізована зварювання;
· Многофункциональные – они способны убирать вмятины, выравнивать от бугров и выпуклостей, используются для спайки и точечной сварки.
· Мини-споттеры – предназначены для домашнего использования, используются для сварки тонких металлических листов с наружной стороны кузова.
Перед покупкой контактной сварки необходимо точно определиться с целями и видами работ, которые в дальнейшем будут выполняться с ее помощью. Благодаря этому можно с легкостью определиться с видом. После этого, для выбора конкретной модели, следует проанализировать технические характеристики.
Основні критерії для вибору контактного зварювання
Перед покупкою слід звернути увагу на такі характеристики споттерів як:
· Потужність - потужність залежить від виду робіт, які необхідно виконати. 800-1000 ампер підійде для приварки кільця або трикутника, 1000-1200 ампер для хвилястою дроту, 1400 ампер для робіт з обмідненим електродом, 2200 ампер для розігріву кузова графітовим електродом;
· Время непрерывной эксплуатации – для выполнения профессиональных работ необходим аппарат, способный выдерживать период полного выполнения работы без остановки. Аппараты, которые предназначены для домашних нужд, необходимо время от времени отключать;
· Напряжение питания – если отсутствует трехфазная электросеть, лучше покупать прибор, способный выдавать ток постоянного напряжения;
· Материал изготовления – наилучшее решение будет приобрести сварку из металлического или алюминиевого корпуса. Они больше защищены от повреждений и ушибов;
· Вес устройства – если вам необходимо очень часто транспортировать данное устройство на его вес, стоит обратить внимание, ведь некоторые модели могут весить до 100 килограммов;
· Насадки – большинство производителей добавляют все необходимые насадки в комплект, если их нет, вам придется потратить лишние деньги на их приобретение;
· Панель управления – наличие цифровой панели управления значительно уменьшает риск ошибки.
Режимы и особенности использования насадок контактной сварики
Для владельцев СТО, специалистов по рихтованию кузовов помимо технических характеристик также стоит обратить внимание на режимы сварки и типы работ, которые можно выполнить с помощью идущих в наборе насадок. Для автосервисов актуальны следующие режимы контактной сварки:
· Можно произвести сварку с помощью кулера или обратного молотка;
· Возможность использования специализированных электродов, с помощью которых можно выровнять вмятину или исправить большие повреждения;
· Использование омедненного электрода для нагрева выпуклостей и бугров;
· Использование электродов угольного типа;
· Применение молотка обратного типа;
· Возможность приваривать болты и клеммы.
Подобрав необходимою модель, также стоит обратить внимание на производителя, ведь от этого зависит срок эксплуатации прибора. Для получения более подробной информации о различных видах контактных сварок можно обратиться к менеджерам компании «Электромотор».