Як встановити глибинний насос?
Як встановити глибинний насос? Поради початківцям.
Водопостачання в заміському будинку і на присадибній ділянці це досить актуальне питання. Зазвичай в сільській місцевості майже неможливо підключитися до центрального водопостачання, тому власникам необхідно придумати інший спосіб видобутку води. Найпоширенішим є спосіб облаштування свердловини або колодязя. Для того, що процеси видобутку води був легким і автоматичним, необхідна система підйому води і підтримки тиску у водопроводі. Для цього найкраще підійде глибинний насос, або як його ще називають свердловинний, занурювальний.
Процес підключення глибинного насоса до системи водопостачання та мережі, може викликати у більшості людей нерозуміння і бажання викликати фахівців. Але, по суті, у схемі підключення насоса немає нічого складного, у всьому можна розібратися. У цій статті ми допоможемо розібратися у всіх нюансах підключення і опишемо покрокову технологію установки.
Як вибрати потрібний глибинний насос?
Перед початком установки, потрібно в першу чергу правильно підібрати насос. Він повинен відповідати всім вимогам і функцій, які на нього покладені. Глибинні насоси діляться на два різновиди, це відцентрові і вібраційні. Обидва види призначені для підняття води з свердловини. Тип насоса потрібно підбирати відповідно з породою грунту, що знаходиться на ділянці. Вібраційні насоси можна встановлювати, де в ґрунті міститься велика кількість піску, адже під час роботи він створює коливання, які можуть призвести до руйнування і зсуву ґрунту.
Ще обов'язковим критеріям, на які слід звернути увагу при виборі глибинного насоса, є технічні характеристики:
· Потужність – вона повинна повністю відповідати продуктивності і дебетом свердловини, кількістю точок забору.
· Глибина занурення - придбаний насос повинен повністю відповідати глибині занурення, якщо будуть менші показники, він може швидко вийти з ладу. Крім того, варто звернути увагу на те, якщо свердловина була викопана власноруч, для цього необхідний спеціальний насос, який може витримати будь-які навантаження.
· Діаметр насоса – він повинен повністю відповідати діаметру обсадної труби. Насоси для чотирьох дюймової труби знайти набагато легше, ніж для трехдюймовой, цей нюанс краще враховувати ще на етапі планування свердловини.
Після аналізу всіх технічних характеристик і вибору необхідного глибинного насоса можна переходити до його монтажу у свердловину.
Підготовка додаткових матеріалів для монтажу глибинного насоса
Для того щоб встановити глибинний насос у свердловину неможливо обійтися без додаткових матеріалів та інструментів, більшість з яких не входить в стандартний набір насоса. Перш за все, необхідно придбати клапан зворотного дії або перепускного мембрану, щоб запобігти зворотній витік води з труб. Ще одним необхідним елементом для установки насоса є датчик автоматики і реле. Датчик регулює автоматичне включення і виключення насоса, а реле автоматично запускає пристрій і змінює рівень тиску. Найважливішою складовою автоматики насоса є гідроакумулятор, він забезпечує нормальну і тривалу роботу насоса, оскільки тримає в нормі рівень тиску води, а також регулює перепади напруги.
При установці насоса його необхідно кілька разів піднімати і випускати в свердловину, для виконання цих дій необхідний спеціальний трос. Деякі моделі насосів в своєму наборі містяться такий полімерний шнур, але зазвичай він має погану якість і його довжина може бути набагато менше, ніж потрібно. Тому краще придбати спеціальний трос заздалегідь, навантаження на нього має у п'ять разів перевищувати вантаж, який закріплений.
Якщо насос встановлюється неглибоко, а підвішується над дзеркалом води, необхідно продумати про амортизаційної техніки. Для цього найкраще підійдуть шматки гуми або медичний джгут. Завдяки своїй еластичності вони добре гасять вібрації, уберігають від руйнування кріплення. Щоб забезпечити автоматичну роботу насоса, його необхідно підключити до електромережі, це можна виконати з допомогою спеціального кабелю. Він повинен мати достатню довжину, щоб зміг лежати вільно і не був натягнутим. Чтобы подать воду в дом и развести ее по разным комнатам, необходимы трубы, они могут быть как пластиковыми, так и металлическими, главное обеспечить надежную гидроизоляцию на швах. После подготовки всех дополнительных элементов можно переходить к монтажу по схеме, приведенной ниже в данной статье.
Самые популярные модели для дома на рынке Украины особенно хорошо продаются насосы Украинской торговой марки Водолей:
Этапы проведения монтажа глубинного насоса в скважину
Приступивши до встановлення глибинного насоса першим етапом необхідно встановити спеціальний оголовок на обсадну трубу, на яку спочатку наділи спеціальну прокладку з гуми. Після цього агрегат опускається через оголовок. Це необхідно робити повільно і обережно. Щоб зберегти обсадну трубу від різних механічних пошкоджень і подряпин, необхідно використовувати спеціальне захисне кільце.
Процесс опускания насоса в скважину выполнить самостоятельно просто невозможно, для этого необходимо еще 2-3 человека. Двое занимаются опусканием самого насоса, а другой медленно опускает трос. Это нужно делать довольно медленно и без резких движений.
Если во время опускания насоса возникают задержки и помехи, необходимо медленно прокрутить несколько раз, чтобы обойти все опасные участки. Глубина опускания насоса зависит от его типа, но это однозначно должно быть ниже динамического уровня. После того как завершили опускание насоса, необходимо закрепить трос на специальном кронштейне, который находится с внешней стороны на головке скважины. После выполнения всех работ можно подключать насос к водоснабжению дома.
Схема подключения глубинного насоса к скважине
Чтобы подключить насос к скважине, необходимо выполнять все действия последовательно и соблюдают схему:
1. Смонтировать обратный клапан на специальный патрубок;
2. Прикрепить клапан фильтрации к механизму для всасывания жидкости;
3. Зафиксировать шланги для поднятия воды вверх к обратному клапану;
4. Используя полимерные клипсы, прикрепить электрокабель к шлангу нагнетательного типу;
5. Установите шпагат для фиксации насоса на дно скважины на верхнюю часть корпуса.
Чтобы глубинный насос работал бесперебойно, и в течение работы не возникало никаких поломок, нужно ответственно отнестись к выбору насоса, соответствия его деталей и правильному монтажу. Большой Выбор скважинных насосов найдете в папке - https://elektromotor.com.ua/g21337096-skvazhinnye-nasosy