Як правильно підібрати коронки по бетону?
Як правильно підібрати коронки по бетону?
Під час проведення будівельних, ремонтних або монтажних робіт обов'язково виникає необхідність просвердлити отвір у бетонній кладці. Невеликий отвір можна з легкістю зробити за допомогою відбійного молотка, перфоратора або дриля. Проблеми починаються, коли необхідно зробити ідеально круглий отвір великого розміру, з допомогою вище перерахованих інструментів домогтися такого ефекту неможливо. Щоб виконати таке завдання, з ідеальними краями, без сколів, необхідно використовувати спеціальну насадку – коронки по бетону.
Коронка по бетону обов'язково повинна бути в арсеналі не тільки у професійних будівельників, а в якості допоміжного домашнього інструменту. Як правильно застосовувати її різновиди та нюанси вибору ми розповімо в цій статті.
Особливості конструкції коронки по бетону
Щоб просвердлити рівномірне отвір в бетоні коронка, підключена до спеціального інструменту, виконує кругові оберти і поступові руху вперед. Завдяки таким діям і додаткового натискання на інструмент, насадка вільно рухається по бетону, утворюючи в ньому отвір. Під час виконання даних дій насадка зазвичай сильно нагрівається. Це може призвести до його швидкого руйнування. Щоб це запобігти виробники розробили спеціальну систему охолодження. Для сухого охолодження в коронці робляться додаткові отвори. Деякі виробники використовують водяну систему охолодження.
Переваги та область використання коронки по бетону
Застосування коронок по бетону досить широко, і не закінчується лише на свердлінні бетонної кладки цегли. Їх можна використовувати при роботі на асфальтному покритті, графіте, залізобетоні та камені. З її допомогою можна просвердлити наскрізні отвори для проведення різних комунікацій, таких як прокладка труб, електромережі і кабелів для зв'язку. Крім цього можна прорізати глухі отвори різного діаметру, під роздільники, розетки і вимикачі.
Використання коронки по бетону під час будівництва, має ряд переваг над звичайним свердлом і битою, а саме:
· Ідеальний розмір і діаметр отвору;
· Акуратні краю;
· Можливість проведення робіт на різному матеріалі;
· Завдяки плавному виконання роботи, оберігає від руйнування і тріщин;
· Можливий варіант виконання роботи без пилу завдяки водяному охолоджувача;
· Легкість у використанні;
· Швидкість виконання робіт.
Єдиний мінус, який можна виділити – це їх вартість. Але кількість переваг і позитивних моментів повністю перекриває цей негативний фактор. Ґрунтуючись на цьому, перед покупкою, слід ретельно підійти до вибору коронки, щоб вона дійсно приносила користь, а не лежала без діла.
Види ремонтних коронок по бетону
Різновиди свердлильних коронок по бетону досить великий, але їх можна згрупувати у відповідності з матеріалом виготовлення і функціями, які вони виконують. Таким чином, виділяють лише три види, це:
· Коронки з алмазними сегментами;
· Коронки з побідитовими сегментами;
· Коронки з карбідо-вольфрамовими сегментами.
Для виготовлення коронки з алмазними сегментами використовується діамантовий пил в суміші з металевим порошком. Як відомо, що алмаз є самим твердим матеріалом у світі, по цьому, чим вище відсоток алмазного напилення, тим краще буде різати коронка твердий матеріал. Їх широко використовують для створення отворів в армованому бетоні та інших твердих матеріалах. Для виконання звичайних робіт досить коронки діаметром 35-120 мм. А при проведенні масштабних будівельних робіт знадобляться коронки діаметром 80 див.
Коронки з побідитовими сегментами виготовляються з карбіду вольфраму на 90%, який за своєю жорсткості досить схожий на алмаз. Однак під час свердління армованого бетону різниця між ними відчувається досить сильно. Вони призначені для створення отворів під розетки, вимикачі та розподільники. Продажу є корони з побідитовими сегментами діаметром від 32 до 120 мм.
Коронки, зубці якої виготовлені з карбідо-вольфраму, призначені для прорізування отвори в стіні з фінішним покриттям таким, як черепиця, керамічна плитка. Перевага такої насадки, полягає в тому, що її не потрібно міняти на іншу, якщо після фінішного покриття йде бетон або цегла, вона прорізає отвір і в нього. Але з залізобетонним матеріалом вона впоратися не зможе. Крім цього, вона не призначена для свердління з ударами.
Зазвичай беруть коронки ADTnS - ТОП продажів алмазна коронка ADTnS САМС-W 162x450-12x1
Відео
Як правильно вибрати коронки по бетону?
Щоб підібрати найкращий варіант коронки для роботи по бетону, необхідно звернути увагу на наступні критерії:
· Вид коронки – згідно матеріалу її виготовлення буде залежати її міцність і можливість свердління різних матеріалів.
· Діаметр – його потрібно підбирати індивідуально для конкретної задачі. Стандартні діаметри можна виділити: 68-72 призначені для отворів під розетки та вимикачі, 100 мм для наскрізних отворів під труби, 30-80 см для прокладки складних комунікацій.
· Вид охолодження – для проведення нескладних і швидких робіт підійде сухе свердління. А для проведення більш масштабних робіт краще вибрати коронку мокрого буріння, але слід враховувати, що для цього знадобиться водопровід.
· Виробник – при виборі варто звернути увагу на виробника, чи має він сервісний цент для реставрації коронки.
· Наявність центруючого свердла – воно необхідно для буріння з граничною точністю.
· Додаткові параметри – при покупці слід враховувати також довжину SDS-держака і висоту самої коронки.
Враховуючи всі вищеперелічені критерії, ви зможете вибрати найкращий варіант коронки по бетону серед представленого асортименту.